602-57-77-61 biuro@sokeip.pl

wentylacja

Wentylacja z rekuperacją

 Wentylacja z rekuperacją to nawiewno-wywiewny system w którym wentylatory nie tylko usuwają powietrze z budynku, ale również w jego miejsce dostarczają świeże powietrze zewnętrzne. Powietrze jest czerpane z zewnątrz i systemem kanałów wentylacyjnych dostarczane do pomieszczeń. Kanały, wywiewne, usuwają zanieczyszczone powietrze z kuchni, toalet, łazienki i garderoby. System ten pozwala na pełną kontrolę wymiany powietrza. Zainstalowany rekuperator Konfowet DOMEKT z wymiennikiem obrotowym .

Wentylacja z rekuperacją pozwala na zachowanie pełnej kontroli nad wymianą powietrza. Ma to duże znaczenie nie tylko ze względu na jakość powietrza lecz również dla ograniczania strat ciepła poprzez wentylację.
Daje  on możliwość odzyskania znacznej ilości ciepła z powietrza usuwanego z budynku. Głównym elementem systemu jest centrala wentylacyjna. Centrala składa się z wentylatorów i wymiennika ciepła, zwana rekuperatorem. Rekuperatory pozwalają odzyskać przeciętnie  do 86% ciepła z powietrza usuwanego z budynku.
Energię odzyskuje się poprzez ogrzewanie chłodnego powietrza czerpanego z zewnątrz ,ciepłym powietrzem usuwanym z pomieszczenia.

Nasza oferta
KONFOWENT

  • Komfovent to jeden z czołowych producentów central wentylacyjnych w Europie. Centrale wentylacyjne Komfovent to m.in. znane i cenione na rynku za swoją niezawodność, zintegrowaną automatykę oraz intuicyjny i przyjazny interfejs użytkownika serie DOMEKT oraz VERSO. Centrale wentylacyjne Komfovent DOMEKT to seria urządzeń dedykowanych dla domów jednorodzinnych i mieszkań o wydajnościach od 50 do 800 m3/h. Z kolei Komfovent VERSO to urządzenia stworzone z myślą o użytkownikach komercyjnych potrzebujących rozwiązań o wydajnościach od 1000 do 8 000 m3/h. W zależności od indywidualnych potrzeb, niezależnie od serii, można wybrać rekuperator wyposażony w obrotowy lub przeciwprądowy wymiennik ciepła. Układ króćców zapewnia łatwą instalację poziomą, pionową lub w wersji podwieszanej. Każda centrala wentylacyjna wyposażona jest w zintegrowaną zaawansowaną automatykę oraz jest przygotowana do pracy w trybie plug&play.l Q

 

KONFOWENT DOMEKT 50-800 m3/h

Centrale wentylacyjne Komfovent DOMEKT to seria urządzeń dedykowanych dla domów jednorodzinnych i mieszkań. To bogaty typoszereg urządzeń o wydajnościach od 50 do 800m3/h. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać rekuperator wyposażony w obrotowy lub przeciwprądowy wymiennik ciepła. Układ króćców zapewnia łatwą instalację poziomą, pionową lub w wersji podwieszanej.

Zalety central wentylacyjnych DOMEKT

Energooszczędne rozwiązania,fabrycznie okablowana i wpełni zintegrowana automatyka PLUG&PLAY,wyjątkowo cicha praca, nowoczesne i energooszczędne wentylatory EC,szeroki zakres funkcji dostępny w standardzie,możliwość sterowania za pomocą aplikacji na smartfon. Kompaktowa konstrukcja pozwala na umieszczenie centrali wentylacyjnej wszędzie tam gdzie dostępna jest mała przestrzeń montażowa.W zestawie  z każdym urządzeniem dostarczony jest nowoczesny panel sterowania. Zastosowane rozwiązania pozwalają znacząco koszty eksploatacyjne pracy central . Urządzenia są wyjątkowo trwałe i niezawodne.

Nowa wersja obudowy

Brak mostków termicznych- brak kondensacji, lepsze właściwości aerodynamiczne , mniejszy ciężar,lepsze właściwości  izolacji termicznej, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, świetna izolacja akustyczna.

 

 

 

aeroRec

Rekuperator aeroRec przeznaczony do stosowania w domach o kubaturze całkowitej do 800 m³. Konstrukcja i zastosowana izolacja cieplna pozwala na montaż centrali na nieocieplonym poddaszu. Wymienniki krzyżowe stosowane w rekuperatorach VX stawiają niskie opory przepływu powietrza, dzięki czemu mogą one współpracować z wentylatorami o niewielkim zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Zastosowane wymienniki ciepła posiadają bardzo dużą powierzchnię wymiany, dzięki czemu uzyskana cieplna sprawność odzysku dochodzi aż do 80%. Inteligentne sterowanie.   Elektroniczny sterownik rekuperatora wyposażony w duży i czytelny wyświetlacz pozawala na programowanie wydajności wentylacji w cyklu tygodniowym, niezależnie zachowując możliwość manualnego sterowania centralą

THESSLAGREEN AirPack 650

AirPack  nie zawodny i energooszczędny

W rekuperatorach AirPack ciepło odzyskiwane jest  w wymiennikach ciepła o przepływie 100% przeciwprądowym.Powietrze przetłaczają najnowszej generacji wentylatory ze zoptymalizowanym aerodynamicznie wirnikami i wysoko sprawnymi  silnikami prądu stałego, sprawność odzysku ciepła przekracza 90% a systemy CF oraz FPX zapewniają nominalne zużycie energii i niezawodną pracę.

Panel Air++

Kolorowy, zdalny panel dotykowy o przekątnej 4.3” przeznaczony do montażu naściennego. Panel umożliwia obsługę wszystkich funkcji systemu sterowania. Standardowo panel dostarczany jest z kablem UTP 4x2x0,5 zakończonym złączami RJ45 w standardzie B o długości 10 m.

CF– przełomowy system kontroli powietrza

System CF jest wbudowanym układem regulacyjnym utrzymującym zadane przepływy masowe powietrza w instalacji wentylacyjnej oraz zapewniającym zrównoważenie tych przepływów niezależnie od chwilowych warunków atmosferycznych i stanu zabrudzenia filtrów.

FPX– System zabezpieczenia wymiennika ciepła przed zamrożeniem kondensatu

Zagrożenie zamrożenia kondensatu w wymienniku ciepła występuje w każdym systemie wentylacji z odzyskiem ciepła gdy temperatura powietrza zewnętrznego spada poniżej 0oC. W Polsce temperatura powietrza zewnętrznego utrzymuje się poniżej 0oC łącznie, średnio przez 2 miesiące w roku. W tym czasie straty ciepła budynku są największe. Dlatego aby zapewnić niski całoroczny koszt użytkowania budynku, szczególnie w tym okresie wentylacja powinna być skuteczna i zrównoważona.

DOSPEL OPTIMAL

Dospel Optimal

Centrala wentylacyjna Dospel OPTIMAL  przeznaczona jest do wymiany powietrza w budynkach użyteczności publicznej oraz w budynkach mieszkalnych. Dzięki tworzywowemu wymiennikowi krzyżowo-przeciwprądowemu firmy Heatom, wg wskazań producenta, centrala osiąga sprawność odzysku ciepła max. do 95%. Wentylatory napędzane są przez silniki prądu stałego. OPTIMAL  w standardzie wyposażony jest w elektroniczny sterownik z programatorem tygodniowym, filtry klasy EU-4 oraz system przeciwzamrożeniowy.

Wymiennik przeciwprądowo-krzyżowy – Wymiennik nie potrzebuje dodatkowego zasilania elektrycznego , w związku z czym jest tani w eksploatacji . Dzięki dużej powierzchni styku strumieni powietrza , wymiana energii cieplnej pomiędzy powietrzem nawiewanym , a wywiewanym następuje szybko i sprawnie

Wentylatory z silnikiem stałoprądowym EC, filtry klasy EU4

Centrala wentylacyjna została wyposażona w sterownik z kalendarzem tygodniowym. Sterownik dostarczony jest z przewodem połączeniowym o długości 20 m

– 7 dniowy program tygodniowy
– Podświetlany wyświetlacz
– Sterowanie napięciem (0-10) V
– Timer zał/wył
– Elektroniczny termometr
– Obudowa ABS – ognioodporna
– Wymiary : 86 x 86 x 13 mm

Wentylacja z Rekuperacją-Sprzedaż-montaż-serwis

bezpłatna wycena