602-57-77-61 biuro@sokeip.pl

uzdatnianie wody

Uzdatnianie wody

Uzdatnianie Wody  metodą odwróconej osmozy  jest procesem podczas którego, tylko „czysta” część wody zostaje przepuszczona przez membranę osmotyczną, a wszelkie zanieczyszczenia w

/tym szczególnie niebezpieczne rozpuszczone związki chemiczne/ zostają zatrzymane przed membraną odrzucone do ścieku wraz z brudnym   zagęszczonym roztworem wody Tak  otrzymana  czysta woda jest wprowadzana do zbiornika  , który stanowi rezerwuar wody do bieżącego użycia.

Uzdatnianie wody

System SOO75-4-12 posiada dwa wkłady do filtracji wody – sedymentacyjny WP10-5, który oczyszcza wodę z rdzy, piasku i zawiesin oraz węglowy WWB10, który oczyszcza wodę z chloru, substancji organicznych oraz niektórych pestycydów. Dzięki zastosowaniu membrany osmotycznej, możliwe jest usunięcie do 99% wszelkiego zanieczyszczenia większych od 0.001 µm oraz niektórych wirusów i bakterii.

6-stopniowy system RO posiada również wkład liniowy WWL2, dzięki któremu poprawie ulega również smak i zapach wody, a także w liniowy wkład mineralizujący WML2, kóry wzbogaca wodę w pierwiastki niezbędne dla organizmu ludzkiego.

System został również wyposażony w pompę podnoszącą ciśnienie. Stosuje się, gdy ciśnienie instalacji jest mniejsze niż 2.8 bar.

Uzdatnianie wody pięciostopniowy system RO do uzdatniania wody spożywczej

uzdatnianie wody system RO-5

5-stopniowy System RO
ODWRÓCONA OSMOZA

 

System SOO75-5-12 posiada trzy wkłady do filtracji wody – sedymentacyjne WP10-5 i WP10-20, które oczyszczają wodę z rdzy, piasku i zawiesin oraz węglowy WWB10, który oczyszcza wodę z chloru, substancji organicznych oraz niektórych pestycydów. Dzięki zastosowaniu membrany osmotycznej, możliwe jest usunięcie do 99% wszelkiego zanieczyszczenia większych od 0.001 µm oraz niektórych wirusów i bakterii.

 

6-stopniowy System RO
ODWRÓCONA OSMOZA

 

System SOO75-5M-12 posiada trzy wkłady do filtracji wody – sedymentacyjne WP10-5 i WP10-20, które oczyszczają wodę z rdzy, piasku i zawiesin oraz węglowy WWB10, który oczyszcza wodę z chloru, substancji organicznych oraz niektórych pestycydów. Dzięki zastosowaniu membrany osmotycznej, możliwe jest usunięcie do 99% wszelkiego zanieczyszczenia większych od 0.001 µm oraz niektórych wirusów i bakterii.

6-stopniowy system RO posiada również wkład liniowy WWL2, dzięki któremu poprawie ulega również smak i zapach wody, a także w liniowy wkład mineralizujący WML2, kóry wzbogaca wodę w pierwiastki niezbędne dla organizmu ludzkiego.

 

 

System SOO75-5M-12P posiada trzy wkłady do filtracji wody – sedymentacyjne WP10-5 i WP10-20, które oczyszczają wodę z rdzy, piasku i zawiesin oraz węglowy WWB10, który oczyszcza wodę z chloru, substancji organicznych oraz niektórych pestycydów. Dzięki zastosowaniu membrany osmotycznej, możliwe jest usunięcie do 99% wszelkiego zanieczyszczenia większych od 0.001 µm oraz niektórych wirusów i bakterii.

6-stopniowy system RO posiada również wkład liniowy WWL2, dzięki któremu poprawie ulega również smak i zapach wody, a także w liniowy wkład mineralizujący WML2, kóry wzbogaca wodę w pierwiastki niezbędne dla organizmu ludzkiego.

System został również wyposażony w pompę podnoszącą ciśnienie. Stosuje się, gdy ciśnienie instalacji jest mniejsze niż 2.8 bar.

 Uzdatnianie wody

Zmiękczacze ZM-WORK z głowicą BNT stosuje się w gospodarstwach domowych, siedzibach przedsiębiorstw, hotelach itp. Usuwają z wody sole wapnia i magnezu, które osadzają się na częściach kanalizacji oraz sprzętach AGD, co przekłada się na mniejszą awaryjność i dłuższą żywotność instalacji i urządzeń.

Nowoczesna technologia tłoka ceramicznego zastosowana w głowicach BNT zapewnia doskonałe uszczelnienie i bezawaryjne działanie sterownika. Urządzenie posiada równiez funkcję bypass – głowicę można odłączyć bez konieczności zakręcania dopływu wody do instalacji.

Dzięki zastosowaniu zmiękczacza, ilość użytego proszku do prania i innych środków czystości zmniejsza się o ok. 50%. Ponadto, miękka woda korzystnie oddziaływuje ma skórę – nie wysusza jej, nie powoduje alergii oraz łupieżu.

Filtry do wody -Systemy RO

Czy woda otrzymana dzięki odwróconej osmozie wpływa na smak napojów?

Odwrócona osmoza usuwa z wody niewidoczne zanieczyszczenia mające negatywny wpływ na walory smakowe i zapachowe napojów. Czysta woda intensyfikuje smak i zapach soków, kawy, herbaty, przetworów z owoców i warzyw.

Jakie inne korzyści wynikające stosowania odwróconej osmozy?

Higiena osobista – chlorowana i zanieczyszczona woda jest przyczyną wielu problemów z cerą. Czysta woda pozwoli zachować naturalną barierę ochronną skóry, co zminimalizuje konieczność używania kosztownych kremów i kosmetyków.

Zdrowie – picie dużych ilości czystej wody jest ogólnie zalecane przez lekarzy dla zachowania zdrowia i sił witalnych, natomiast dla osób ze skłonnościami do tworzenia się kamieni w nerkach i woreczku żółciowym jest po prostu wymagane. Woda osmotyczna jest też szczególnie polecana wszystkim ludziom z osłabionym systemem odpornościowym.

Gospodarstwo domowe – stosując wodę z RO do urządzeń domowych np.: ekspresów do kawy, czajników, żelazek z nawilżaczem, itp. chronimy je przed osadzaniem się kamienia.

uzdatnianie_03

SYSTEM RO-6 PRZEZNACZONY DLA GOSPODARSTW DOMOWYCH

Czy woda osmotyczna jest dobra dla dzieci?

Woda otrzymana w procesie odwróconej osmozy jest wyjątkowo wskazana dla dzieci. Nie tylko do przyrządzania pokarmów, ale również do kąpieli niemowląt i dzieci, których skóra – wrażliwa na chlor, chemikalia i sole wapnia występujące w wodzie wodociągowej – może być narażona na podrażnienia i uczulenia będące początkiem poważnych chorób.


systemROOPIS URZĄDZENIA:

 • Wymiary: 38 x 105 x 40 (szer. x wys. x głęb.)
 • Masa 28 kg
 • Pojemność zbiorników 14 l
 • Podświetlana skala poziomu wody
 • Zabezpieczenie kranika wody gorącej przed dziećmi
 • Dostępny w kolorze białym

FUNKCJE:

 • 6 stopniowy system oczyszczania i mineralizacji wody
 • Programowana elektronicznie aktywna ochrona antybakteryjna
 • Woda schłodzona
 • Woda gorąca
 • Wrzątek! (do 7 SEKUND)
 • System zarządzania funkcjami urządzenia
Zmiękczacze

zmiekczacz
Zmiękczacze ZM-WORK

Dane techniczne produktu ZM-WORK-30 (Exclusive):

 • Zawartość złoża: 30l
 • Typ obudowy: kompakt
 • Zbiornik: 30l
 • Wymiary zbiornika: 10″ x 35″
 • Poj. zb. soli : 50l
 • Zasilanie: 220-240 V / 50-60 Hz
 • Napięcie: 12V 1000mA
 • Pobór mocy: 5W
 • Śr. zużycie soli: 2kg
 • Kontrola regeneracji: wolumetryczna + czasowa
 • Wyd. szczyt.: 1,6 m3/h
 • Temp. pracy urządzeń: 1-40°C, ciśnienie: 1,8-6 bar, przyłącze: 1″

Zmiękczacz wody serii ZM-WORK Exclusive to idealne rozwiązanie dla domu lub małej firmy. Posiada kolorowy wyświetlacz z intuicyjnym menu w języku polskim. Głowica posiada solidne blokady przyłącza. Urządzenie oparte jest na głowicy BNT, która zapewnia stabilną pracę (koniec problemów z zawieszonym pływakiem), dostęp do wody podczas procesu regeneracji złoża (wbudowany bypass) oraz oszczędność wody (mniejsze zużycie podczas cyklu pracy urządzenia – w porównaniu z konkurencyjnymi głowicami).

zmiekczaczeDzięki zastosowaniu zmiękczacza, ilość użytego proszku do prania i innych środków czystości zmniejsza się o ok. 50%. Ponadto, miękka woda korzystnie wpływa ma skórę – nie wysusza jej, nie powoduje alergii oraz łupieżu.

zmiekczacze2

Filtry do wody - Sprzedaż-montaż-serwis

kontakt