602-57-77-61 biuro@sokeip.pl

ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podłogowe

Instalacja ogrzewania podłogowego posiada wiele zalet między innymi uzyskanie optymalnego dla człowieka pionowego rozkładu temperatury w danym pomieszczeniu.Oznacza to że człowiek odczuwa ciepło w najbardziej komfortowy sposób, ma ciepło w nogi i chłodne powietrze do oddychania.

Projektujemy tak system ogrzewania podłogowego  aby podłoga była cieplejsza od powietrza o kilka stopni Celsjusza, dzięki temu nie występuje zjawisko unoszenia się kurzu.

 

 

NISKIE KOSZTY

Niska temperatura na zasilaniu  ogrzewania podłogowego zapewnia  łagodną wymianę ciepła.   Temperatura w pomieszczeniach  mimo zmiennych warunków pogodowych utrzymuje się na tym samym poziomie. Prawidłowo zaprojektowane  ogrzewanie podłogowe i właściwie  wykonane zapewni nam odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach, zmniejszając nawet do 35% koszty ogrzewania, ponieważ  na ilość ciepła oddanego przez podłogę  ,ma wpływ temperatura  zasilania , średnice rur oraz sposób ułożenia i ustawienia przepływu wody przez system.  Temperatura posadzki powinna wynosić 22-26 st C.

 

Ciepło tam gdzie jest potrzebne
Ogrzewanie podłogowe jest systemem grzewczym, w który stanowi płyta grzewcza z jastrychu (wylanej posadzki) , pod którą znajduje się ułożona rura ogrzewania podłogowego.  Strumień cieplny przewodzony jest przez rurę, a następnie warstwę wylewki  oraz wykładzinę podłogową i oddawany do otoczenia. Podłogę cechuje podwyższona temperatura, dzięki czemu nie jest już przegrodą zimną (nie wychładza stóp), a jednocześnie nie wpływa ujemnie na tzw. temperaturę odczuwalną (wypadkowa temperatury powietrza, temperatur ścian i podłóg w pomieszczeniu), która decyduje o poczuciu komfortu cieplnego.

 

gwarancja najwyższej jakości

Instalacja ogrzewania podłogowego, wykonana z zastosowaniem wysokiej jakości rur KAN-therm PE-RT Blue Floor, po zalaniu betonem staje się nieodzownym elementem konstrukcji budynku, który swoją trwałością przewyższa żywotność źródła ciepła i doruwnuje żywotności samego budynku.
Projektując ogrzewanie podłogowe bierzemy pod uwagę  stałe temperatury dla odpowiednich pomieszczeń ,które to temperatury odpowiednio  możemy zwiększać  lub obniżać.Również bierzemy pod uwagę jakie wykończenia podłóg znajdą się w ogrzewanych pomieszczeniach ( płytka, panel,wykładzina) Następny etap to realizacja projektu czyli wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego.

 

 

Rury KAN-therm PE-RT Blue Floor – Zalety Zalecane dla do instalacji ogrzewania i chłodzenia podłogowego rury KAN-therm PE-RT Blue Floor to przede wszystkim: bezpieczeństwo Ze względu na zjawisko pamięci kształtu, występujące w jednorodnych rurach KAN-therm PE-RT Blue Floor, zminimalizowane jest niebezpieczeństwo zaślepienia lub powstania przewężenia średnicy rury pod wpływem działania dużego obciążenia (pochodzącego np. od obciążonej taczki lub deptania pętli grzewczych przez osoby postronne). Dzięki temu zjawisku rury PE-RT Blue Floor zawsze powracają do swojej pierwotnej formy. W przypadku rur wielowarstwowych sytuacja taka wymaga naprawy obiegu grzewczego.

Zalety  ogrzewania podłogowego to:
Z
wysoka jakość i niezawodność
Z
długotrwała  eksploatacja
Z
odporność na procesy korozyjne
Z
materiały nie pokrywają się kamieniem
Z
materiały przyjazne dla środowiska
Z
cicha praca instalacji, bez drgań i wibracji
Z
wysoka estetyka rozwiązań
Z
optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Ciepło jest odczuwane w najbardziej komfortowy dla człowieka sposób, a więc „od stóp do głowy”
Z
oszczędność energii. Instalacje ogrzewania podłogowego pracują przy niskich parametrach temperatur (do 35°C). Ponad to ciepło jest oddawane przez całą powierzchnię podłogi, co powoduje odczucie, iż temperatura powietrza wewnątrz pomieszczenia jest wyższa. Dzięki temu temperaturę tę możemy obniżyć o 1-2°C oszczędzając od 6 do 12% energii
Z
możliwość współpracy z ekonomicznymi źródłami ciepła np. pompami ciepła
Z
maksymalne wykorzystanie powierzchni pomieszczeń. Możemy zrezygnować z instalacji grzejników
Z
instalacja przyjazna dla alergików. Ogranicza unoszenie się kurzu w pomieszczeniu
Z
instalacja na cztery pory roku. Latem może być używana do chłodzenia pomieszczeń i uzyskania efektu klimatyzacji

Szwedzkie Pompy Ciepła-Sprzedaż-montaż-serwis

bezpłatna wycena