602-57-77-61 sokeip@sokeip.pl

ogrzewanie podłogowe

ZDROWSZE BEZ KURZU

Instalacja ogrzewania podłogowego posiada wiele zalet między innymi uzyskanie optymalnego dla człowieka pionowego rozkładu temperatury w danym pomieszczeniu.Oznacza to że człowiek odczuwa ciepło w najbardziej komfortowy sposób, ma ciepło w nogi i chłodne powietrze do oddychania.

Projektujemy tak system ogrzewania podłogowego  aby podłoga była cieplejsza od powietrza o kilka stopni Celsjusza, dzięki temu nie występuje zjawisko unoszenia się kurzu.

 

NISKIE KOSZTY

Niska temperatura na zasilaniu  ogrzewania podłogowego zapewnia  łagodną wymianę ciepła.   Temperatura w pomieszczeniach  mimo zmiennych warunków pogodowych utrzymuje się na tym samym poziomie. Prawidłowo zaprojektowane  ogrzewanie podłogowe i właściwie  wykonane zapewni nam odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach, zmniejszając nawet do 35% koszty ogrzewania, ponieważ  na ilość ciepła oddanego przez podłogę  ,ma wpływ temperatura  zasilania , średnice rur oraz sposób ułożenia i ustawienia przepływu wody przez system.  Temperatura posadzki powinna wynosić 23-26 st C.

 

Ciepło tam gdzie jest potrzebne

Ogrzewanie podłogowe jest systemem grzewczym, w który stanowi płyta grzewcza z jastrychu (wylanej posadzki) , pod którą znajduje się ułożona rura ogrzewania podłogowego.  Strumień cieplny przewodzony jest przez rurę, a następnie warstwę wylewki  oraz wykładzinę podłogową i oddawany do otoczenia. Podłogę cechuje podwyższona temperatura, dzięki czemu nie jest już przegrodą zimną (nie wychładza stóp), a jednocześnie nie wpływa ujemnie na tzw. temperaturę odczuwalną (wypadkowa temperatury powietrza, temperatur ścian i podłóg w pomieszczeniu), która decyduje o poczuciu komfortu cieplnego.

Projektując ogrzewanie podłogowe bierzemy pod uwagę  stałe temperatury dla odpowiednich pomieszczeń ,które to temperatury odpowiednio  możemy zwiększać  lub obniżać.Również bierzemy pod uwagę jakie wykończenia podłóg znajdą się w ogrzewanych pomieszczeniach ( płytka, panel,wykładzina) Następny etap to realizacja projektu czyli wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego.

 

Ogrzewanie podłogowe cechuje stała zadana temperatura we wszystkich  pomieszczeniach dzięki czemu przemieszczając się z jednego do drugiego  pomieszczenia nie odczuwamy znacznego spadku czy wzrostu temperatury , jak to często dzieje się przy grzejnikach gdzie jedno czy więcej pomieszczeń jest  wyłączonych z ogrzewania w celu oszczędności. Zaletą ogrzewania podłogowego  z udziałem Pompy Ciepła jest fakt iż nie płacimy małe rachunki za ogrzewanie

Zalety  ogrzewania podłogowego to:

Z

wysoka jakość i niezawodność

Z

długotrwała  eksploatacja

Z

odporność na procesy korozyjne

Z

materiały nie pokrywają się kamieniem

Z
materiały przyjazne dla środowiska
Z
cicha praca instalacji, bez drgań i wibracji
Z
wysoka estetyka rozwiązań
Z
optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Ciepło jest odczuwane w najbardziej komfortowy dla człowieka sposób, a więc „od stóp do głowy”
Z
oszczędność energii. Instalacje ogrzewania podłogowego pracują przy niskich parametrach temperatur (do 35°C). Ponad to ciepło jest oddawane przez całą powierzchnię podłogi, co powoduje odczucie, iż temperatura powietrza wewnątrz pomieszczenia jest wyższa. Dzięki temu temperaturę tę możemy obniżyć o 1-2°C oszczędzając od 6 do 12% energii
Z
możliwość współpracy z ekonomicznymi źródłami ciepła np. pompami ciepła
Z
maksymalne wykorzystanie powierzchni pomieszczeń. Możemy zrezygnować z instalacji grzejników
Z
instalacja przyjazna dla alergików. Ogranicza unoszenie się kurzu w pomieszczeniu
Z
instalacja na cztery pory roku. Latem może być używana do chłodzenia pomieszczeń i uzyskania efektu klimatyzacji

Szwedzkie Pompy Ciepła-Sprzedaż-montaż-serwis

bezpłatna wycena