602-57-77-61 sokeip@sokeip.pl

odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny

Odkurzacze Centralne

Odkurzacz Centralny Typu Split

Odkurzacz Centralny typu Split wybierany jest przez użytkowników ceniących sobie niezawodność oraz bezobsługową pracę. Urządzenia tego typu znajdują  zastosowanie w domach jednorodzinnych, hotelach i pensjonatach. W jednostkach typu Split , w osobnych obudowach zamontowano silnik i część filtracyjną, odpowiedzialną za separację i magazynowanie zebranego w czasie sprzątania kurzu. Rozdzielona konstrukcja pozwoliła na zastosowanie większego i wydajniejszego separatora cyklicznego oraz wykorzystanie dodatkowego filtra włosów niespotykanych w urządzeniach kompaktowych. Separator cykloniczny  w jednostkach typu Split,  z racji swoich rozmiarów pozwolił na mechaniczne oddzielenie strumienia powietrza czystego i brudnego co pozwoliło na uzyskanie jeszcze skuteczniejszej filtracji oraz dało gwarancję efektywnego działania separatorów  już od pierwszych obrotów silnika.

Sprzedaż-Montaż-Serwis

Zaprojektujemy instalację do odkurzacza Centralnego dostarczymy materiały  i urządzenia ,wykonamy instalację rurową do odkurzacza , zamontujemy jednostkę centralną odkurzacza oraz uruchomimy zapewnimy serwis.

 Odkurzacz Centralny

Jednostki centralne aeroVac Vacu-Maid  S1570 i S2200

 

 Odkurzacz Centralny

Wszystkie odkurzacze aeroVac zostały wyposażone w opatentowaną szczelinę dekompresyjną pozwalającą na stosowanie tradycyjnych to­reb foliowych w zbiornikach na kurz, dzięki czemu wyrzucenie zebranych w odkurzaczu śmieci jest łatwe i czyste. Zastosowany w jednostce centralnej separator cykloniczny posiada skutecz­ność 95% separacji i gwarantuje stałość podciśnienia bez względu na stopień zapełnienia zbiornika na kurz. Jednostki centralne S1570 i S2200 wyposażo­ne zostały w wydajne silniki elektryczne typu by-pass. Konstrukcja turbiny po­wietrza  szczelnie izoluje część elektryczną silnika od strumienia zasysanego powietrza, które bezpośrednio z turbiny zostaje wtłoczone do przewodu wyde­chowego odkurzacza. Silnik elektryczny chłodzony jest powietrzem z otocze­nia. Powietrze zasysane przez odkurzacz w czasie sprzątania nie bierze udzia­łu w chłodzeniu części elektrycznej silnika. Pozwala to na utrzymanie silnika w czystości i w efekcie uzyskanie imponującej żywotności urządzenia.

Jednostki centralne aeroVac  modele SR

Odkurzacz Centralny aeroVac typ SR, to ciekawa propozycja urządzeń .przeznaczonych do domów jednorodzinnych. Ich kompaktowa budowa oraz zastosowane metody separacji dają gwarancje dokładnego oczyszczenia powietrza wydmu­chiwanego na zewnątrz domu. Odkurzacz Centralny występuje w typoszeregu siedmiu urządzeń. Zasto­sowanie worka odwróconego jako filtra pozwoliło na montaż gniazda ssawnego w obudowie odkurzacza, przydatnego w ga­rażu lub pomieszczeniu gospodarczym. Odkurzacz Centralny SR51 i SR55  to dwa największe  modele  mają powięk­szoną średnice obudowy, co zwiększa powierzchnię filtracji worka odwróconego. Jednostki te mają również zwiększoną objętość zbiornika na kurz. Zastosowanie nowej generacji sil­ników Ametek Lamb daje doskonały kompromis ceny i jakości. Odkurzacze aeroVac współpracują ze wszystkimi rodzajami ze­stawów sprzątania. Można je włączać zdalnie wykorzystując przełącznik w uchwycie węża giętkiego lub wkładając wąż giętki do gniazda ssawnego.Wszystkie mogą być wyposażone w do­datkowy worek papierowy, który pełni rolę dodatkowego filtra oraz zbiornika na kurz. Wszystkie posiadają szczelinę dekompresyjną, która pozwala na magazynowanie zebranego wymagającego ręcznego trzepania czy też czyszczenia kurzu w torbie folio­wej umieszczonej w zbiorniku na kurz.

MODELE CYKLONICZNE SPLIT

odkurzacze2_03W jednostkach centralnych typu Split oddzielono silnik lub silniki od części separatora zanieczyszczeń i zbiornika na kurz. Pozwoliło to na zaprojektowanie separatora cyklonicznego (DC1200, DC1100) o większych gabarytach i zdecydowanie lepszych właściwościach filtracyjnych. Oddzielenie separatora zanieczyszczeń od silnika pozostawia więcej swobody projektantom i architektom przy projektowaniu położenia jednostki centralnej. W budynku w miejscu dowolnie wybranym można umiejscowić zbiornik na kurz bez obawy o hałas generowany przez silnik. Nie ma też obaw o opory hydrauliczne stawiane przez przewód wydechowy, gdyż bez obsługowy silnik jest niewielki i łatwy w instalacji nawet w pomieszczeniach trudno dostępnych, można więc umiejscowić go tuż przed wyrzutnią powietrza. Rozdzielona konstrukcja jednostki centralnej pozwoliła na zastosowanie dodatkowego filtra włosów, które są elementem wyjątkowo trudnym w separacji.

MODELE CYKLONICZNE KOMPAKTOWE

odkurzacze3_03Są to urządzenia posiadające kompaktową konstrukcje, przeznaczone do stosowania w domach jednorodzinnych. Elementem odpowiedzialnym za filtracje zassanego powietrza jest separator cykloniczny o dużej pojemności. Funkcje dodatkowego zabezpieczenia silnika pełni filtr elektrostatyczny. Zbiornik na śmieci posiada pojemność prawie 24 litrów, co pozwala używać odkurzacz bez obawy o jego przepełnienie w okresie krótszym niż 3 miesiące. Wszystkie odkurzacze aeroVac w wyposażeniu standardowym posiadają opatentowaną szczelinę dekompresyjną pozwalającą na stosowanie tradycyjnych torebek foliowych w zbiornikach na kurz, co zdecydowanie ułatwia ich opróżnianie. Zastosowany w jednostce centralnej separator cykloniczny posiada skuteczność 95% separacji i gwarantuje stałość podciśnienia bez względu na stopień zapełnienia zbiornika na kurz.

MODELE AEROVAC SR
odkurzacze4Odkurzacze centralne aeroVac typ SR, to ciekawa propozycja urządzeń przeznaczonych do domów jednorodzinnych lub dużych rezydencji. Ich kompaktowa budowa oraz zastosowane metody separacji wykorzystujące działanie worka odwróconego dają gwarancje dokładnego oczyszczenia powietrza wydmuchiwanego na zewnątrz domu. Jednostki SR dostępne są w typoszeregu sześciu urządzeń, które zaspokoją oczekiwania wszystkich inwestorów domów jednorodzinnych a nawet przyszłych użytkowników małych hoteli czy pensjonatów. Zastosowanie jako filtra worka odwróconego pozwoliło na montaż w obudowie odkurzacza gniazda ssawnego tak potrzebnego w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. Dwa największe odkurzacze posiadają powiększoną średnice obudowy, co skutkuje większą powierzchnią filtracji worka odwróconego, który w tych modelach wykonany jest z opatentowanego materiału firmy DuPont. Jednostki SR55 i SR65 posiadają zwiększoną objętość zbiornika na kurz. Zastosowanie nowej generacji silników Ametek daje doskonały kompromis ceny i jakości jednostek centralnych.
VROOM

Vroom to kaseta zasobnika z wężem ssącym przystosowana do montażu w dowolnej instalacji centralnego odkurzania. Najczęstszym miejscem jego montażu jest szafka pod zlewem w kuchni, może on być jednak montowany we wszystkich inten­sywnie użytkowanych pomieszczeniach takich jak kuchnie, ła­zienki, przedpokoje, wiatrołapy garderoby, spiżarnie, garaże itp.Urządzenie świetnie sobie radzi z wszelkimi sypkimi zabrudze­niami takimi jak piasek, rozbite drobne szkło, okruchy chleba, kasza, cukier, mąka, proszek do prania, karma dla zwierząt i inne.

.

WallyFlex

To wspaniale wykonany uchwyt na wąż giętki zintegrowany z gniazdem ssawnym.

Pozwala na natychmiastowe odkurzanie bez konieczności sięgania po zestaw do sprzątania z wężem giętkim.

Znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie często jest wymagane odkurzanie niewielkich powierzchni, np. w łazience, w garderobie lub przy kominku.

.

ODKURZACZ  RAINBOW

Odkurzacze Rainbow  wychwytują nieczystości za pomocą czystej wody, umieszczonej w odizolowanym zbiorniku odkurzacza. Po sprzątaniu zawartość pojemnika należy po prostu wylać. Zatem – nigdy więcej worków!

seperator

W sercu odkurzacza Rainbow wiruje zaawansowany technologicznie separator, oddzielający pył i brud od czystego powietrza – kierujący je do kąpieli wodnej. Z odkurzacza wydostaje się jedynie czyste, nawilżone powietrze. Ze względu na ogromną prędkość wirowania separator wykonany jest z niezwykle wytrzymałych materiałów, gwarantujących długie i bezawaryjne jego działanie.

silnik

Dzięki zaawansowanemu, cyfrowemu sterownikowi nadzorującemu silnik, odkurzacz Rainbow posiada moc odpowiednią do wykonania nawet najtrudniejszych zadań. Moc ta nie jest jednak osiągana, jak w zwykłych odkurzaczach, poprzez ogromną ilość pobieranego prądu z gniazdka zasilającego – ale poprzez odpowiednie zaprojektowanie wnętrza odkurzacza. Zaawansowane technologie użyte do zbudowania silnika gwarantują bardzo długi okres jego bezawaryjnej pracy, a technologia bezszczotkowa – brak cząsteczek węgla ze ścierających się szczotek w powietrzu, którym oddychasz.

wodny swiat

Wewnątrz zbiornika odkurzacza woda oraz separator współdziałają, aby odfiltrować nawet najdrobniejsze cząsteczki – a następnie zatopić je w wodzie. Możesz dodać do tego wodnego świata kilka kropelek dowolnego olejku zapachowego – a powietrze w Twoim domu będzie nie tylko czyste, ale i pięknie pachnące. A wszystko to za pomocą Twojego Rainbow!

Odkurzacze Rainbow jak wszystkie odkurzacze z filtrem wodnym – nie posiadają klasycznego worka. Więc nic się nie zapcha, nie śmierdzi i nie trzeba wyrzucać gdy się zapełni. Zamiast worka używany jest duży zbiornik ze zwykłą, czystą wodą z kranu – przez który przepływa  zassane przez rury odkurzacza powietrze z nieczystościami. Nad warstewką wzburzonej wody bardzo szybko wiruje separator drobin – „topiący” nawet najdrobniejsze cząsteczki (a więc i alergeny) w wodzie. Wstępnie oczyszczone i nawilżone w kąpieli wodnej powietrze kierowane jest następnie do filtrów wyjściowych (stosunkowo dużych i bardzo szczelnych), gwarantujących niemal przemysłową czystość wydostającego się z odkurzacza powietrza. Ważną cechą odkurzaczy Rainbow jest niezależność wielkości przepływu i skuteczności działania od ilości pochłoniętych zabrudzeń – stale masz do dyspozycji bardzo duży przepływ powietrza!

Rainbow dla alergików

Z alergii niestety większość z nas nigdy się nie wyleczy. Nie ma tu uniwersalnych leków, w pełni skutecznych rozwiązań i cudownych środków. Dlatego też tak ważna jest codzienna dbałość o czystość środowiska w którym mieszkamy i pracujemy. Wybór dobrego odkurzacza jest tu kluczowy – zwykłe urządzenia dla alergika mają wartość podobną jak miotła: coś zamiotą, a przy okazji rozproszą alergeny po całym pomieszczeniu. Odkurzacze Rainbow, rozwiązania pionierskie w dziedzinie filtracji wodnej, pozwalają natomiast w znaczącym stopniu pomóc walczącemu z alergią organizmowi.

Dlaczego Rainbow?

Rainbow niesie ze sobą bagaż doświadczeń.

Ponad stuletnia historia firmy na świecie, kilkudziesięcioletnia u odbiorców w Polsce – to gwarantuje jakość. Wiele lat firmy to również setki tysięcy klientów, którzy wybierając technologię odkurzaczy wodnych Rainbow potwierdzają jej wartość. To również bagaż doświadczeń, z którego korzystasz używając modelu najnowszej generacji – Rainbow E2.

Rainbow to wymarzony sprzęt dla alergików.

Filtr wodny przechwyci niemal wszystko co może powodować alergię, a znajduje się w odkurzanym elemencie – dywanie, materacu czy też poduszce. Wykona to, co jest zupełnie niedostępne dla zwykłych odkurzaczy workowych, pozostawiając dom w krystalicznej czystości. Jeśli cierpisz na alergie – poczytaj, jak technologia filtracji wodnej może pomóc Tobie!

Rozlana woda? Pranie tapicerki?

Bez problemu zbierzesz ją odkurzaczem! Jeśli musisz często zbierać duże jej ilości – do dyspozycji masz pojemniki na wodę o zwiększonej pojemności, dostępne jako akcesoria dodatkowe. Jeśli musisz zająć się brudnym dywanem – to dobrze trafiłeś! Rainbow to również odkurzacz piorący, który szybko i skutecznie odnowi dowolną powierzchni

Rainbow jest prawie niezniszczalny.

Nie jesteśmy bardzo zadziwieni, gdy widzimy sprawne urządzenia mające po kilkadziesiąt lat! Często bywa nawet tak, iż ich użytkownicy nawet nie myślą o wymianie! Użyte do produkcji materiały są najwyższej jakości – wytrzymałe plastiki, najlepsze łożyska, skuteczne uszczelnienia i doskonale wykonane silniki. Kupując odkurzacz wodny Rainbow masz pewność, iż wybierasz jakość.

Rainbow się sprawdza na każdym rodzaju podłoża.

Obojętnie czy masz parkiet, czy też grube dywany – Twój odkurzacz zawsze skutecznie usunie zabrudzenia pozostawiając po sobie krystaliczną czystość w pomieszczeniu. Elektro-szczotka z mechanizmem trzepiącym pozwoli usuwać brud z dywanów i materacy równie skutecznie, co z paneli podłogowych.

Rainbow się nie zapycha w trakcie używania.

W Rainbow do filtracji powietrza używana jest zwykła czysta woda – która po prostu wyłapuje drobinki kurzu, roztocza czy też resztki naskórka. Odkurzacze klasyczne tracą swoją moc podczas pierwszych kilku minut używania nowego worka – jego pory zostają wypełnione pyłem, przez co efektywność sprzątania drastycznie maleje. Pobierane przez nie kilowaty mocy (za które płacisz) zużywane są na pokonanie oporu brudnego materiału! Rainbow jest inny – wykorzystuje filtr wodny, nad którym wiruje specjalny separator. To się nie zabrudzi nigdy! A po sprzątaniu brudną wodę po prostu wylejesz pozbywając się problemu.

Odkurzacz wodny Rainbow z serii E2